Pierwsza, mikołajkowa kolejka 2. edycji LZS Liga Halowa Gmina Oława już za nami. Najważniejszy gość ubiegłej niedzieli, Mikołaj przyniósł wór pełen nie tylko prezentów i upominków dla kibiców, ale również wiele sportowych emocji i ogrom goli (60), co daje nam średnią 6,5 bramki na mecz!

Niestety ze względu na drobną kontuzję jednego z reniferów, zawody nie mogły rozpocząć się, od symbolicznego, pierwszego w tej edycji podania Mikołaja, który towarzysząc przez całe popołudnie kibicom i zawodnikom zgromadzonym w marcinkowickiej hali bez wątpienia wynagrodził swoje spóźnienie.

Drugą edycję ligi zainaugurowało spotkanie pomiędzy Barem Sami-Swoi a Suwmiarką Godzikowice, które jednocześnie było pierwszym z sześciu rozegranych w II lidze meczów. Po wyrównanym i trzymającym w napięciu do ostatniej minuty pojedynku, zwyciężyli zawodnicy Samych Swoich, którzy bo bramkach Jakuba Skorupy i Bartka Bartczuka pokonali Suwmiarkę 2-0. Strzelec pierwszego gola w tegorocznych zmaganiach otrzymał od organizatorów drobny upominek w postaci karnetu na basen Termy Jakuba. Jeżeli chodzi o II ligę to na pewno nie możemy przejść obojętnie obok potyczki Oleśnicy Małej z GTS Siechnice, w której dzięki trafieniu Wojciecha Budnego na kilka sekund przed ostatnim gwizdkiem oleśniczanie zeszli z parkietu z tarczą, odnosząc zwycięstwo w stosunku 5:4. Wartym krótkiego opisania meczem było również spotkanie pomiędzy Husarią Marcinkowice, a ubiegłorocznym spadkowiczem - Jimi Team. Po bramce Pawła Diakowskiego i fenomenalnym wręcz trafieniu Konrada Klimkiewicza marcinkowiczanie dopisali do swojego konta 3 punkty. W pozostałych meczach II ligi Famel Oława pokonał Orła Św. Katarzynę 11:1, Domaniów rozprawił się z Życiem Osiedli 10:2,a Jagienka wygrała z M$ Biznes 5:2. Po pierwszej kolejce II ligi pewno jest pewne - walka o awans będzie bardzo ciekawa i w stawce o bycie na podium będą liczyły się więcej niż trzy drużyny, a emocje nie opuszczą nas do ostatniego tygodnia zmagań.

I liga rozpoczęłą się o godzinie 17:00 spotkaniem pomiędzy broniącą tytułu Weną, a rewelacją ubiegłorocznych rozgrywek - Viatelecome. Już ten mecz pokazał, że w tej edycji LZS Ligi Halowej Gmina Oława, walka o mistrzostwo będzie niezwykle pasjonująca. Po bramkach Dominika Wejerowskiego i Rafała Kohuta to Wena mogła cieszyć się ze zwycięstwa, ale postawa Viatelecome udowodniła, że w I lidze nie ma słabych drużyn i każda z nich będzie liczyć się w walce o tytuł. Tuż po losowaniu hitem pierwszej kolejki okrzyknięte zostało zaplanowane na 17.30 spotkanie pomiędzy Sed Metem a Last Pubem, i jak na hit przystało mecz ten stał na bardzo wysokim poziomie. Tym razem szczęście uśmiechnęlo sie do zawodników Sed Metu, który zasłużenie ograł podopiecznych Piotra Mijała, zwyciężając 6:4. W tym meczu na szczególną uwagę zasługuje postawa Mateusza Szponara, który zdobywając 2 bramki w głównej mierze przyczynił się do sukcesu swojej drużyny. W kończącym zmagania pierwszej kolejki meczu Mad-Bud Marcinkowice pewnie pokonał drużynę z Bystrzycy, odnosząc przekonywujące zwycięstwo 6:2 tym samym w pełni usatysfakcjonowując swoich kibiców.

Dziękujemy za przybycie wszystkim fanom LZS Liga Halowa Gmina Oława, którzy jak zwykle nas nie zawiedli i po brzegi wypełnili marcinkowicką halę i już teraz zapraszamy na 2. kolejkę.

To dopiero początek emocji!!!

Sami Swoi - Suwmiarka Godzikowice 2:0
BRAMKI:Jakub Skorupa, Bartosz Bartuczuk.

Famel Oława - Orzeł Święta Katarzyna 11:1
BRAMKI: Jacek Zarówny - 5, Mateusz Wojciechowski - 3, Krystian Kozina, Damian Dewerenda, Tomasz Stachowicz - Paweł Milewicz

GTS Siechnice - Oleśnica Mała 4:5
BRAMKI: Łukasz Muszyński - 3, Paweł Guła - Łukasz i Piotr Dewerenda po dwie oraz Wojciech Budny