LZS Liga Halowa: Wyniki i podsumowanie 5. kolejki I oraz II ligi

Ostatnia kolejka tegorocznych rozrywek LZS Liga Halowa - Gmina Oława połączona z akcją charytatywną na rzecz Kuby Sochackiego przyniosła nam komplet publiczności. Oprócz rozgrywanych meczów zorganizowano loterie i przeprowadzono wiele licytacji z których wszystkie pieniądze przekazaliśmy wyżej wymienonemu Kubie. Łącznie udało nam sie zebrać 5170zł za co wszystkim, którzy włączyli sie do akcji jesteśmy bardzo wdzięczni. Nagroda w postaci pralki ufundowanej przez firmę Electrolux trafiła do zawodnika Jagienki - Marcina Wójcika.

I to właśnie mecz z udziałem Jagienki tego dnia dostarczył kibicom najwięcej emocji biorąc pod uwagę zarówno mecze w I jak i w II lidze. Albowiem ówczesny lider II ligi czyli zespół Sed-Metu, który w niedziele rywalizował właśnie z Jagienką znając wynik Rapidu (Rapid zgodnie oczekiwaniami pokonał Ibuum 5:1), aby awansować do I ligi musiał ten mecz wygrać. Juz w 1 minucie Jakuba Żygadło pokonał jak się później okazało najlepszy zawodnik II ligi - Mateusz Kluzek. Mecz od początku do końca stał na bardzo wysokim poziomie i śmiemy twierdzić że od strzelenia bramki przez ekipę Sedmetu to Jagienka była drużyną lepszą i bardziej zorganizowaną co udokumentowała golem zdobytym przez Kacpra Morawskiego na 4 minuty przed końcem spotkania. Podrażnieni straconą bramką odbierającą awans zawodnika Sed-Metu ruszyli do ataku, a zepchnięta do obrony Jagienka była w ostatnich dwóch minutach bezradna i Jakub Żygadło jeszcze dwukrotnie wyciągał piłkę z siatki. Mecz zakończył sie zwycięstwem Sed-Metu 3:1 i dzięki temu to oni a nie Rapid wystąpią w przyszłym sezonie w 1 lidze. W pozostałych meczach 2 ligi obyło sie bez niespodzianek - SNC Team pokonało AFK Team 9:3, natomiast Domaniów o czym juz wcześniej spomnieliśmy ograł Ibuum 5:1.

W I lidze szanse na zwycięstwo w całych rozgrywkach przed ostatnią kolejką miało jeszcze 5 drużyn. Najciekawiej zapowiadającym sie spotkaniem było starcie Bystrzycy z ekipą Mad-Budu. Po bardzo zaciętym boju i znakomitej postawie Sławomira Dutki mecz zakończył się zwycięstwem Marcinkowic 5:2 i to oni kosztem Bystrzycy wskoczyli na pozycję wicelidera. Żeby tam zostać musieli liczyć na potknięcie Viatelecome, które tego dnia mierzyło się z Weną. Podopieczni Tomasza Jurczaka nie dali żadnych szans swojemu rywalowi i gładko wygrali swoje spotkanie 7:2 zwycięstwo to bez oglądania sie na wyniki pozostałych meczów dało drużynie Weny tryumf w całych rozgrywkach. Ciekawie było w drugim spotkaniu 1 ligi gdzie skazany na pożarcie, pogodzony ze spadkiem, grający bez żadanych kompleksów zespół Jimi Team stoczył wyrównaną walkę z faworyzowanym Last Pubem. Niestety brak koncentracji w szeregach Jimiego w ostatnich minutach wykorzystali gracze Piotra Mijała i ostatecznie to oni mogli sie cieszyć ze zwycięstwa 7:5 które w końcowym rozrachunku dało im tylko 4 miejsce. Jako organziatorzy dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do tego by liga mogła wystartować.

Dziękujemy naszym sponsorem za pomoc i wsparcie finansowe, Wójtowi Gminy Oława Janowi Kownackiemu, przewodniczącemu LZS w Oławie - Waldemarowi Chwajołowi oraz Dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Marcinkowicach za udostępnienie i możliwość rozgrywania meczów w hali sportowej.

Podziękowania należą się również zawodnikom za udział w rozgrywkach, kibicom za tworzenie wspaniałej atmosfery oraz wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniu i przeprowadzeniu akcji charytatywnej na rzecz Kuby Sochackiego. Trzymajcie sie ciepło i do zobaczenia za rok !