LZS Liga Halowa: Wyniki i podsumowanie 5. kolejki

Ostatnia kolejka I części rozgrywek Ligi Halowej LZS Gmina Oława dała nam już odpowiedź, które drużyny rywalizować będą ze sobą w pierwszej, a które w drugiej lidze. Już pierwszy niedzielny mecz pokazał, że kolejka ta będzie bardzo ciekawa.

Albowiem faworyzowana Wena zaledwie zremisowała z ambitnie i mądrze grającą drużyna Jagienki. Punkt dla podopiecznych Piotra Mijała w ostatnich sekundach meczu, pięknym strzałem w samo okienko bramki, uratował Marcin Wójcik. Kolejny mecz w grupie A zakończył się efektownym zwycięstwem Bystrzycy, która pewnie pokonała SNC Team 7:0. Smaczku temu pojedynkowi dodawała rywalizacja między najlepszymi zawodnikami 3 i 4 kolejki (Michał Gałaszewski i bramkarz Piotr Kurpik), ale popularnemu „Gale” mimo wysokiego zwycięstwa swojej drużyny i kilku wyśmienitych sytuacji tylko raz udało się pokonać bramkarza SNC. W momencie gdy wiadomo było już, że zapewniony awans do I ligi mają już Wena i Bystrzyca, każdy z niecierpliwością czekał na pojedynek Rapidu z Jimi Team. Ekipie z Domaniowa wystarczał tylko remis, natomiast Jimi Team, żeby myśleć o grze w 1 lidze, musiał to spotkanie wygrać. Swoją determinacją i zaangażowaniem pokazał, że można, i tak po bramkach Jacka I Macieja Zarównych oraz jednym trafieniu Wojtka Tomczyka pokonał Rapid 3:0. Świetne zawody rozegrał Adrian Kuboń, popisując się kilkoma znakomitymi interwencjami, którymi nie powstydziłby się sam Manuel Neuer.

W grupie B odbyło się bez większych niespodzianek. Pewnie swoje spotkanie wygrał Sed-Met, pokonując Ibumm 5:1. Swój dorobek strzelecki w meczu z AFK powiększył Radosław Florek, zdobywając 6 bramek i z 14 trafieniami na koncie został królem strzelców I części rozgrywek tegorocznej edycji LH (Gratulejmy!!!). Jego Viatelecome rozbiło AFK Team 10:2 i mogło świętowac zasłużony awans do I ligi. W meczu na szczycie o pierwsze miejsce grupie, lepszy o jedną bramkę okazał się Last Pub, zwyciężając w starciu z Mad-Bud(em) 3:2. I tak po 5 rozegranych do tej pory kolejkach znaleźliśmy się na półmetku rozgrywek. Teraz drużyny rywalizować będą ze sobą w 2 ligach. Te, które zagrają w I lidze, powalczą o miano najlepszej w całej edycji, natomiast zwycięzca II ligi w przyszłym sezonie zagra w I lidze.

WYNIKI 5 KOLEJKI I RUNDY LZS LIGI HALOWEJ - GMINY OŁAWA:

NIEDZIELA (25 stycznia 2015 roku):

Grupa A:

Wena Team - Jagienka 1:1 (1:0)
BRAMKI: Dominik Wejerowski - Marcin Wójcik

Bystrzyca - SNC Team 7:0 (2:0)
BRAMKI: Patryk Dobrzański - 2, bramka samobójcza - 2, Michał Gałaszewski, Maciej Białek, Robert Korczowski

Jimi Team- Rapid Domaniów 3:0 (1:0)
BRAMKI: Maciej Zarówny, Jacek Zarówny, Wojciech Tomczyk

Grupa B:

Ibuum - Sed-Met 1:5 (0:2)
BRAMKI: Piotr Wołoszyn - Mateusz Kluzek - 3, Marcin Mazur, Kamil Dołgan