LZS Liga Halowa: Wyniki i podsumowanie 1. kolejki I oraz II ligi

Inauguracyjna kolejka II części Ligi Halowej LZS Gmina Oława pokryła się z IV charytatywnym meetingiem Rio Grappling w Oławie, stąd musieliśmy się zadowolić mniejszą frekwencją niż zwykle, ale i tak nie było źle.

Jako pierwsi w każdą niedzielę, już do końca rozgrywek, swoje mecze będą rozgrywać drużyny występujące w II lidze. Dopiero po rozegraniu wszystkich spotkań, do boju wkraczać będą pierwszoligowcy.

W najciekawszym spotkaniu II ligi, drużyny wymieniane w gronie faworytów do awansu, czyli Sed-Met i Rapid Domaniów musiały zadowolić się podziałem punktów. Gdy wydawało się, że Rapid prowadząc do przerwy 3:1 ma wszystko pod kontrolą, w drugiej połowie ostro do pracy wzięli się zawodnicy Kamila Sinickiego. Bramkę kontaktową i tym samym swoją drugą w tym meczu zdobył Marcin Mazur. Niestety piąty faul graczy Sed-Met(u) oznaczał przedłużony rzut karny, którego pechowym wykonawcą okazał się Piotr Dewerenda. I po raz kolejny sprawdziło się stare, piłkarskie porzekadło – że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Po chwili Kamil Dołgan zdobył wyrównującą bramkę i wynik już do końca nie uległ zmianie. Zgodnie z przewidywaniami swoje spotkanie wygrała Jagienka, pewnie pokonując AFK Team 7:1, tym samym pokazując pozostałym zespołom, że trzeba będzie się z nią liczyć. Przy okazji tego meczu, warto odnotować przepiękną akcję Sebastiana Mordala. Bramkarz AFK wymanewrował całą drużynę Jagienki i wyłożył piłkę Marcinowi Pastuszkowi, który nie miał problemu z wpakowaniem jej do pustej bramki. Dodajmy również, że zarówno Pastuszek, jaki i zawodnik Jagienki – Gabriel Koral mogli cieszyć się ze zdobycia hat-tricka (obydwaj strzelili po 3 gole). Pierwsze (jeżeli chodzi o całe rozgrywki) , ale jakże efektowne zwycięstwo odnieśli gracze SNC Team. Wygrali z ekipą Ibuum 6:3, a łupem bramkowym podzielili się Kamil Wilczek i Michał Szymanek, którzy trafiali dwukrotnie, a także Piotr Rogoziński i Artur Radzikowski.

W I lidze największym zainteresowaniem cieszył się bez wątpienia hit kolejki, w którym mierzyły się drużyny Mad- Bud Marcinkowice Last Pub(u). Przypomnijmy tylko, że w rundzie zasadniczej lepsi o 1 bramkę byli podopieczni Piotra Mijała, tak więc nic dziwnego, że gracze z Marcinkowic podeszli do tego meczu podwójnie zmotywowani, co przyniosło efekt w postaci dwóch bramek do przerwy Sławomira Dutki. Po zmianie stron inicjatywę przejęli zawodnicy Last Pub(u), ale byli w stanie odpowiedzieć tylko jednym trafieniem Piotra Bieleckiego i mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Mad-Bud(u). Najwięcej bramek padło w pierwszym meczu (aż 11), gdzie rywalizowały ze sobą Wena Team i Bystrzyca. Obie ekipy przystąpiły do meczu w bardzo okrojonych składach, mając tylko jednego zawodnika do dyspozycji na ławce rezerwowych. Dodatkowo w rolę bramkarza w drużynie Weny musiał wcielić się Dawid Pożarycki. Efekt? – 4 celne oddane strzały przez graczy z Bystrzycy, 5 wpuszczonych goli. Jak to możliwe? A normalnie, jedną bramkę Dawid wbił sobie sam, wpychając piłkę między nogami do swojej bramki ( z pewności gdyby wybierano kiks kolejki czy też całej ligi, ten nie miałby sobie równych). Ostatecznie 6:5 zwyciężyła Wena, która bramkę dającą im 3 punkty zdobyła na 20 sekund przed końcem meczu. Przed ostatnim spotkaniem I kolejki nagrodzono Radosława Florka i najlepszego zawodnika 5 kolejki- - bramkarza Jimi Team, Adriana Kubonia. Zawodnicy Viatelecome potwierdzili swoją dobrą i wysoką formę, pokonując po zaciętym boju Jimi Team 4:2. Po raz kolejny nie zawiódł król strzelców rundy zasadniczej – Radek Florek, który zdobył 2 bramki, 2 trafienia dołożył również kapitan zespołu – Damian Birecki.

WYNIKI 1. KOLEJKI II RUNDY LZS LIGI HALOWEJ - GMINA OŁAWA:

NIEDZIELA (1 luty 2015 roku):

Bystrzyca - Wena Team 5:6 (1:3)
BRAMKI: Michał Gałaszewski - 3, Maciej Białek, bramka samobójcza - Daniel Pawlak - 3, Sławomir Ostropolski, Rafał Kohut, Dawid Pożarycki

Last Pub - Mad-Bud Marcinkowice 1:2 (0:2)
BRAMKI: Piotr Bielecki - Sławomir Dutka - 2

Viatelecome - Jimi Team 4:2 (2:1)
BRAMKI: Radosław Florek - 2, Damian Birecki - 2 - Maciej Zarówny - 2

AFK Team - Jagienka 3:7 (1:2)
BRAMKI: Marcin Pastuszek - 3 - Gabriel Koral - 3, Marcin Turowski, Piotr Winiarski, Kasper Morawski, bramka samobójcza

Ibuum - SNC Team 3:6 (2:4)
BRAMKI: Maciej Bielec - 2, Krzysztof Charęza - Krzysztof Wilczek - 2, Michał Szymanek - 2, Piotr Rogoziński, Artur Radzikowski