Zapowiedź 1. kolejki I i II ligi

Przed nami inauguracyjna kolejka drugiej fazy LZS Ligi Halowej Gmina Oława. Zespoły od najbliższej niedzieli rywalizować będą ze sobą w 2 ligach, co z pewnością zagwarantuje nam jeszcze więcej sportowych emocji i meczów stojących na wysokim poziomie.

Szczególnie interesująco zapowiada się walka o mistrzostwo. Faworytami wydają się być ekipy Last Pub(u) i Weny, które w pierwszej części rozgrywek uzyskały kolejno 15 i 13 punktów, pewnie wygrywając swoje grupy. Jednakże nie od dziś wiemy, że w piłce wszystko jest możliwe, a takie drużyny jak Bystrzyca, Mad-Bud Marcinkowice, Jimi Team czy Viatelecome niejednokrotnie udowadniały swoją wysoką formę, tym sam samym potwierdzając mistrzowskie aspiracje. W pierwszej serii zmagań drugiej fazy najciekawiej zapowiada się starcie Last Pub(u) z Mad-Bud(em) Marcinkowice. Obie ekipy w poprzednim tygodniu rywalizowały ze sobą o pierwsze miejsce w grupie B . Po bardzo wyrównanym meczu nieznacznie lepsi okazali się podopieczni Piotra Mijała, zwyciężając w stosunku 3-2. W pozostałych meczach Wena zmierzy się z Bystrzycą, a Viatelecome w składzie z królem strzelców I części rozgrywek (został nim Radosław Florek) powalczy z Jimi Team.

Niemniej emocji czeka nas w walce o awans. Wydaje się, że trzy ekipy (Sed-Met, Rapid Domaniów i Jagienka) powalczą o upragnioną promocję do I ligi. Na papierze najmocniejsza wydaje się być drużyna Sed-Met(u), czyli połączenie zawodników MKS Oława i Czarnych Jelcz Laskowice. Przypomnijmy tylko, że Sed-Met po fatalnym początku, z meczu na mecz wygląda coraz lepiej i jak tak dalej pójdzie to w II lidze może stać się maszyną nie do zatrzymania. Drugim, bardzo poważnym kandydatem do zajęcia pierwszego miejsca jest Rapid, który w poprzedniej kolejce dał sobie wyrwać awans do I ligi kosztem Jimi Team. Czarnym koniem w gronie drugoligowców (i to nie tylko ze względu na kolor koszulek, w których zespół składający się głównie z zawodników niższych klas rozgrywkowych występuje) może okazać się Jagienka . Drużyna ta bowiem pokazała, że z tygodnia na tydzień jest coraz silniejsza (przypomnijmy tylko, że „Jaga” jako jedyna w grupie A urwała punkty Wenie, remisując z nią w ostatniej kolejce rundy zasadniczej 1-1). W II lidze oprócz wyżej wymienionych drużyn zobaczymy również SNC Team, AFK Team i Ibuum.

Już teraz wszystkich miłośników futsalu zapraszamy na pierwszą kolejkę zmagań drugiej fazy LZS Ligi Halowej Gmina Oława. Hala sportowa w Marcinkowicach, 1 luty, start godz. 15:00.

W niedzielę nagrodzimy również króla strzelców I części rozgrywek, a także zdradzimy kto został wybrany najlepszym zawodnikiem poprzedniego tygodnia.

ZESTAW PAR 1. KOLEJKI II RUNDY LZS LIGI HALOWEJ - GMINA OŁAWA:

NIEDZIELA (1 luty 2015 roku):

Bystrzyca - Wena Team, godz. 16:45

Last Pub - Mad-Bud Marcinkowice, godz. 17:30

Viatelecome - Jimi Team, godz. 18:00

AFK Team - Jagienka, godz. 15:00

Ibuum - SNC Team, godz. 15:30

Sed-Met - Rapid Domaniów, godz. 16:15

Tekst: Organizatorzy oraz moja skromna osoba

Grafika: bduo.pl